Urodziny a Narodziny

Zgodzimy się chyba, że Urodziny oznaczają prawie to samo co Narodziny. A może się jednak nie zgodzimy. Ktoś Urodził się, więc nastąpiły jego Urodziny. Ile razy w ciągu Życia (lub jego obchodzenia albo mijania się z nim) człowiek ma Urodziny – jest to zdarzenie pojedyncze czy wielokrotne?

Tak się tylko mówi

No czyżby tak się tylko mówi? Jedna panienka chwaliła się pewnej grupie, że “Dziś są moje urodziny”. Kiedy powiedziałem jej, że Urodziny ma się maksymalnie raz w ciagu życia, zdruzgotana odpowiedziała, że zjebałem jej dzień.

Każdego roku “uradzam się” na nowo

“Dziś jest rocznica moich urodzin” lub “Dziś mam rocznicę urodzin” brzmi słabo i ciężko. Wyciągamy kwiatuszki cukiereczki dla solenizanta lub jubilata i trzeba wyjść na balkon żeby zapalić papierosa. A po co? Dlaczego by tak po prostu nie odrodzić się na nowo w tym dniu zapominając i przestając wlec ten cały ciężki bagaż przeszłości? I tak nie przestanie się go ciągnąć, ale czemu by jednak nie dać sobie tej szansy… Nie pooszukiwać się trochę. Zatracić głowę… jak miło!

Nikt mi nie złożył życzeń “na urodziny”

I smutna minka. A dlaczego ktokolwiek miałby to robić? Bo przyjaciele tak robią? A przyjaciele nie mówią, że masz chory łeb kiedy widzą, że masz? Tylko udają że wszystko jest cacy?

Wiesz, coś jest w tym co mówisz o tych Urodzinach

No czyżby?! Ale przecież tego dnia ponownych urodziń każdego roku się tak bardzo oczekuje. Kto się odezwie, kto się nie odezwie. Kto pamięta, a kto jest zwykła ludzką świnią… Tort, prezenty, przykaciele którzy nie mówią, że jesteś jebnięty, bo czemu jednak coś z tego życia nie miałbyś jednak mieć dla siebie w tym dążeniu do ziemskiego raju – Emerytury?

Przestań się już znęcać. My (chcemy udawać, że) chcemy żyć!

A dlaczego? A Pan Jezus Chrystus Urodził się w Betlejem czy się Narodził? Dlaczego nie mówi się, że Urodził owego dnia tylko, że Narodził się? Co najwyżej Urodził się w stajence, bo w stajence urodziła go Matka Boska, urodziła Boga Wszechmogącego, dała mu życie!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *